a
.pl
L    O    D    Z
R    E    K    L    A    M    A
Festiwale Kina i Teatry Hotele Gastronomia Galeria Mapa Transport Co się dzieje Inwestycje
W tym roku ma się rozpocząć rewitalizacja pofabrycznych budynków przy ul. Dowborczyków 18. W ciągu 12 m-cy ma w nich powstać nowoczesny biurowiec. Dzisiaj (26 maja) władze miasta podpisały w tej sprawie list intencyjny z przedstawicielem Grupy Okam Capital. - Hala fabryczna byłych Łódzkich Zakładów Graficznych Teodora Meyerhoffa i znajdujący się na tym terenie pałacyk zostaną zamienione w nowoczesny biurowiec klasy A- bądź B+ - mówił podczas konferencji Łukasz Magin, wiceprezydent Łodzi. - Jak Państwo doskonale wiedzą, w naszym mieście brakuje tego typu obiektów. Powstanie Avangarda Center wpisuje się zatem w strategię Łodzi - dodał wiceprezydent.
Sposób na ożywienie ul. Dowborczyków
Budowa kompleksu biurowo-usługowego będzie podzielona na dwie części. W pierwszym etapie odnowiony ma być pałacyk. Zrewitalizowana i rozbudowana będzie również fabryka. Projekt przewiduje ponadto stworzenie pasażu, który połączy ul. Dowborczyków z ul. Targową. Wzdłuż niego mają się znajdować w przyszłości restauracje, lokale usługowe. - Dzięki temu mamy nadzieję, że ten teren ponownie odżyje - mówiła Lidia Mączyńska, reprezentująca inwestora. W sumie, w obydwu budynkach ma powstać 6,7 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Prace budowlane mają ruszyć w IV kwartale tego roku, a zakończenie I etapu planowane jest w IV kwartale 2011 roku.

Pieniądze na budowę z Unii Europejskiej
Ta część inwestycji będzie kosztowała ok. 37 mln zł. Z uwagi, że biurowiec powstanie w starej fabryce i co więcej w okolicach projektowanego Nowego Centrum Łodzi, inwestor będzie się mógł starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej. - Projekt został już wpisany przez radnych w Lokalny Program Rewitalizacji, co umożliwia złożenie wniosku do Brukseli - mówił Łukasz Magin. Firma budująca Avangarda Center wierzy, że Unia Europejska pokryje nawet 85 procent kosztów związanych z realizacją pierwszego etapu.
Z przeszłości w przyszłość
W następnej kolejności powstać ma nowoczesny, przeszklony biurowiec wraz z trzypiętrowym parkingiem podziemnym. Będzie on znacznie większy od tego, który znajdzie się w dawnej fabryce. Ma mieć około 30 tys. mkw. powierzchni. Jego budowa pochłonąć ma następne 60 mln zł. - Osoby spacerujące pasażem od strony ul. Dowborczyków będą dosłownie przechodziły z przeszłości w przyszłość - komentuje Lidia Mączyńska. Termin rozpoczęcia i zakończenia drugiego etapu nie jest póki co znany. Wiadomo natomiast, że w kwietniu inwestor wystąpił już do urzędu miasta z wnioskiem o pozwolenie na budowę I etapu. - Liczę zatem, że te plany są bardzo realne - podsumował Łukasz Magin.
Źródło: MMŁódź | O Developerze: Grupa Okam Capital

Kontakt / Reklama
Copyright © By aSecretCity 2007 - 2012